SGK’dan EYT açıklaması: 1 Mart’tan itibaren…

SGK Başkanvekili Kürşad Arat “Bu yıl EYT ile 2,2 milyon kişi emekli olabilecek. Bu kişilerin maaşları, 1 Mart’tan itibaren hesaplanarak yatırılacak” dedi.

SGK Başkanvekili Kürşad Arat “Bu yıl EYT ile 2,2 milyon kişi emekli olabilecek. Bu kişilerin maaşları ileri bir tarihte bağlansa bile 1 Mart’tan itibaren hesaplanarak yatırılacak” bilgisini aktardı. Hürriyet’ten Hacer Boyacıoğlu’nun haberine göre toplamda 4,8 milyon kişiyi etkilemesi beklenen EYT yasa teklifi, TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşüldü. Komisyona sunulan etki analiz raporuna göre EYT’nin SGK’ya maliyeti 144,7 milyar TL olacak. Kamu personeli üzerinden de 49,7 milyar liralık bir maliyet hesaplanıyor. Kürşad Arat, maaş bağlanma sürelerinin uzayabileceği yönündeki uyarılara, “Daha sonraki bir tarihte bağlansa bile maaşlar 1 Mart’tan itibaren hesaplanacak” yanıtını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Otomotiv endüstrisi yıla yine lider başladı

Paz Şub 5 , 2023
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) verilerine göre, otomotiv endüstrisinin ocak ayı ihracatı geçen senenin aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 22 artışla 2,7 milyar dolar oldu. Otomotiv tarihindeki en yüksek ocak ayı ihracatına ulaşan ve yine lider olan sektör, ülke ihracatından da yüzde 14 pay aldı. OİB Yönetim Kurulu Başkanı […]

Takip Edilenler