İngiliz gazetenin Erdoğan çağrısına Kurtulmuş’tan tepki!

The Guardian Gazetesi’nde yer alan skandal ifadelere tepki gösteren Numan Kurtulmuş, “Türkiye böylesine çifte standardı kabul etmeyecek” dedi.

İngiltere’de yayın yapan The Guardian Gazetesi’nde, ‘Türkiye’nin iki yüzlü ‘padişahı’ batının dostu değil’ başlığıyla yayınlanan makalede skandal ifadeler kullanıldı. Yazar Simon Tisdall yazısında, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO ve demokratik ilkelere karşı giderek artan düşmanca tutumu artık cezasız kalamaz’ ifadesine yer verdi.

Skandal çağrıya tepki, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tan geldi. Kurtulmuş, “Türkiye böylesine iki yüzlü, böylesine çifte standardı kabul etmeyecek. Dur deyince duracak bir Türkiye istiyorlar. Artık Türkiye öyle bir Türkiye değildir. Cumhur İttifakı’nın karşısındaki masanın dağınıklığı bu beyleri de telaşlandırdı. Bunlara ne oluyor da Türkiye’nin iç siyasetine karışıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ağrılılar İstanbul’da bir araya geldi

Paz Şub 5 , 2023
İstanbul Ağrı Kültür Federasyonu dünyadaki 2 milyon Ağrılıyı konuştu. İstanbul Ağrı Kültür Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Üşen başkanlığında 9 Ağrı dernek başkanları, Ağrıl’ı siyasetçiler ve akademisyenlerden oluşan istişare toplantısı yapıldı. Toplantıya katılan Ağrıl’ı hukukçular ve iş insanları Ağrı ile ilgili yapılacak olan tüm projelere destek vereceklerinin altını çizdi. En önemli […]

Takip Edilenler