AFAD SMS kampanyası başlattı

AFAD, Kahraman Pazarcık’ta meydana gelen depremden etkilenenlerin acil ihtiyaçlarının karşılanması çalışmalarına destek olmak isteyenlerin bağış yapabileceğini duyurdu.

AFAD, depremden etkilenen illerde yürütülen çalışmalara destek vermek isteyen vatandaşların talebi üzerine bir açıklama yaptı.

AFAD tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada yardımda bulunmak isteyen vatandaşların SMS ya da banka hesabı vasıtasıyla bağışta bulunabilecekleri bildirildi.

Duyuruda “DEPREM” yazarak 1866’ya SMS göndererek 20 TL bağışta bulunulabileceği belirtilirken daha yüksek bağışta bulunmak isteyenler için de kurumun banka hesaplarının IBAN’ları verildi.

AFAD bağışın nasıl yapılacağını; “Kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlarımız, “DEPREM” yazarak 1866’ya SMS gönderebilecek (01 Ocak 2023 tarihi itibariyle SMS bedeli: 20 TL’dir) ya da aşağıda yer alan hesap numaraları üzerinden bağış yapabilecektir. EFT ile yardım yapılırken Alıcı Adı kısmına T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı yazılması gerekmektedir.” sözleriyle açıkladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Benzin ve motorine indirim!

Çar Şub 8 , 2023
Deprem bölgesinde dünden itibaren geçerli olan akaryakıt indirimi bugün ise tüm yurtta gerçekleşti. Akaryakıt fiyatlarına bugünden geçerli olmak üzere benzin grubunda 1,37 TL, motorin grubunda 1,15 TL indirim geldi. Ancak indirim deprem bölgesinde dünden itibaren geçerli oldu. Bugün ise depremden etkilenen 10 il dışındaki illere indirim geldi. İŞTE 8 ŞUBAT 2023 BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI BURSA Benzin fiyatı:20,00 […]

Takip Edilenler