Osmangazi’den deprem seferberliği

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin hemen ardından tüm imkanlarını seferber eden Osmangazi Belediyesi, arama kurtarma ekipleriyle, iş makineleriyle, sıcak yemek ikramlarıyla ve yardım TIR’ları ile depremzede vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

EKİPLER 2 KİŞİYİ ENKAZDAN KURTARDI

 

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından

Tüm imkanlarıyla yardım seferberliğine katılan Osmangazi Belediyesi, deprem sabahının ilk ışıklarıyla birlikte 38 kişilik Osmangazi Belediyesi Sivil Savunma Birimi ekiplerini bölgeye gönderdi. Bölgeye ulaşır ulaşmaz vakit kaybetmeden çalışmalara başlayan ve gece-gündüz arama kurtarma çalışmaları gerçekleştiren Osmangazili ekipler, 2 kişiyi enkazdan kurtarmayı başardı. Osmangazili ekipler, tüm ülkeyi mutlu edecek haberler verebilmek adına bölgedeki arama kurtarma çalışmalarını canla başla sürdürüyor.

BÖLGEDEKİ İŞ MAKİNESİ VE EKİP SAYISI ARTTIRILDI

Osmangazi Belediyesi, 10 ili etkileyen depremin yaralarını sarmak adına afet bölgesine peş peşe araç ve ekip sevkiyatı gerçekleştirdi. 334 personeli depremzedelere destek olmak adına bölgeye gönderen Osmangazi Belediyesi, afet bölgesindeki iş makinesi ihtiyacına cevap vermek adına 30 iş makinesini de deprem bölgesindeki kentlere sevk etti.

GÜNLÜK 2000 BİN KİŞİLİK SICAK YEMEK

Osmangazi Belediyesi’nin ikram çadırları da kısa sürede deprem bölgesinde yerini aldı. Ekipler, sıcak yemek ikramıyla zor günlerinde depremzede vatandaşların yanında oluyor. Belediye ekipleri tarafından depremzedeler için kurulan güvenli alanlarda her gün 2 bin kişilik sıcak yemek, depremden etkilenen bölgelerde depremzede vatandaşlara dağıtılıyor.

 

14 YARDIM TIRI GÖNDERİLDİ

Osmangazi Belediyesi’nin deprem bölgesi için başlattığı yardım kampanyası da her gün büyüyerek devam ediyor. Bugüne kadar kullanılmamış kışlık kıyafet, battaniye, bebek bezi, bebek maması, yakacak, soba, erzak ve hijyen malzemesinin yer aldığı 14 adet yardım TIR’ı bölgeye gönderildi. Yardım malzemeleri, bölgedeki depremzedelere ulaştırıldı.

“ŞİMDİ BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANI”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye’yi yasa boğan depremin yaralarını sarmak için tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi. ‘Şimdi birlik ve beraberlik zamanı’ diyen Başkan Dündar, “Deprem haberini alır almaz tüm imkanlarımız ile depremzede vatandaşlarımızın yanındayız. Ekiplerimizle, iş makinelerimizle, yardımlarımızla ve yiyecek desteğimizle depremzede vatandaşlarımıza destek olabilirsek, onlara biraz olsun güç verebilirsek, içlerini ısıtabilirsek ne mutlu bize. Deprem bölgesinde arama kurtarma çalışması yürüten tüm ekiplere Allah güç kuvvet versin. İnşallah çok daha fazla canımız enkaz altından kurtarılır. Allah bir daha böyle büyük felaketler, böyle büyük acılar yaşatmasın inşallah” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yıldırım depremzedeler için tek yürek

Pts Şub 13 , 2023
Yıldırım Belediyesi deprem bölgesindeki çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Arama kurtarma çalışmalarının yanı sıra barınma sorununun çözümü için bir yandan konteyner kent kurulurken depremzedelere her gün 4 bin kişilik sıcak yemek veriliyor.Kahramanmaraş merkezli deprem felaketlerinin arından tüm mesaisini deprem bölgesine yoğunlaştıran Yıldırım Belediyesi ekiplerinin çalışmalarına destek olmak için bölgeye giden Yıldırım […]

Takip Edilenler