Enkaz Alanları Salgın Hastalıklara Karşı İlaçlanıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, deprem sonrası meydana gelebilecek salgın hastalıkların önüne geçmek için enkaz alanlarında ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Depremin meydana geldiği ilk andan itibaren şehir genelinde arama kurtarma, yangına müdahale, altyapı tadilatı, vatandaşların yeme içme ve barınma ihtiyaçlarının karşılanması noktasında çalışmalarını aralıksız sürdüren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, deprem sonrası meydana gelebilecek salgın hastalıkların önüne geçmek için enkaz alanlarında ilaçlama uygulamaları gerçekleştiriyor. Çevre illerden yardıma gelen belediyelerinde katkıda bulunduğu çalışmalarda toplamda 30 araç ve 250 personel görev alıyor. Yoğun bir şekilde sürdürülen çalışmalarla, deprem sonrası meydana gelebilecek salgın hastalıkların önüne geçilerek halk sağlığının korunması hedefleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Büyükşehir’den Şehir Geneli Temizlik Çalışması

Pts Şub 13 , 2023
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, deprem sonrası halk sağlığının korunması ve hijyenin sağlanması noktasında şehirde 60 araç ve 750 personelle temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen deprem sonrası şehirde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Başkan Hayrettin Güngör öncülüğünde gece gündüz sahada olan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, halk sağlığının korunması […]

Takip Edilenler