Gürsulu Şekernaz teyze afet bölgesine el işi örüyor

Afet bölgesine yollanacak yardımlar için tek yürek olan Gürsu’da, yediden yetmişe herkes birbirine kenetlenmiş durumda. İlk günden bu yana hem maddi hem de manevi desteklerini birleştiren ilçe halkı yardımları Gürsu Belediyesi’nin koordinasyon merkezine getiriyor

Evindeki tüm el örgüsü ürünleri depremzedeler için getiren Şekernaz Teyze ise durmaksızın lif, yelek, kazak örüyor. Bir karton kağıdın üzerinde oturup saatlerdir örgü ören Şekernaz Teyze’yi oradan kimse ayıramıyor. 

“Üşümesin İnsanlarımız Ben Kıyamıyorum”

Afet bölgesine  Gürsu’dan ulaştırılan yardım kolilerinden bir tanesinde Gürsulu Şekernaz Teyze’nin el emeği ile ördüğü el işi kazaklar, hırkalar, lifler var. Gürsu Kültür Merkezi’nde bir karton kağıdın üzerine oturarak her giden kamyon ve tıra en azından bir ürün de olsa koyabilme telaşıyla hiç durmayan Şekernaz Teyze, evinde ne var ne yoksa getirdi. “Her araca bir lif koyarsam en azından orada bir işe yarar, bir hırka iliştirirsem belki bir çocuk daha üşümez. Ne kadar fazla insana ulaşırsam benim için o kadar iyi. Orası çok soğuk el örgüsü sıcak tutar. Ben o soğuğu iyi bilirim. O yüzden oradaki evlat ve çocuklara ulaşabilmek için, vakit kaybetmemek için burada oturdum ki zamandan kazanayım” diye konuştu.  

 Şekernaz Teyze ve tüm Gürsuluların yardımları belediye tarafından Gürsu Kültür Merkezi’nde organize edilerek afet bölgesine ulaştırılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

BUTEM-DER 350 depremzedeyi konutlara yerleştirdi…

Pts Şub 13 , 2023
Bursa Tüm Emlak Müşavirleri Derneği (BUTEM-DER), 6 şubattaki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yaptığı çalışmalarla bölge insanının yaralarının sarılmasına destek oluyor. İlk olarak depremin ardından temel ihtiyaç malzemelerini deprem bölgesine gönderen BUTEM-DER, üyelerini de harekete geçirerek, Bursa organize sanayi bölgesi, iş dünyası kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve şirketleriyle depremzedenin yanında oldu. […]

Takip Edilenler