Süper model Bella Hadid’den yardım çağrısı

Top model Bella Hadid, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin büyük yıkıma yol açtığı Türkiye ve Suriye için yardım çağrısı yaptı.

Dünyaca ünlü model Bella Hadid, Kahramanmaraş depremi sonrası hem Türkiye hem de Suriye için yardım çağrısı yaptı.

26 yaşındaki Filistin asıllı Amerikalı model, Instagram hesabından Türkiye haritası ile birlikte bilgilendirme metni yayımladı.

Hadid, “6 Şubat’ta Türkiye’nin güneyi ve Suriye’yi 7,8 büyüklüğünde bir deprem vurdu ve bu, onlarca yıldır bölgeyi vuran en güçlü depremlerinden biri olarak kaydedildi. Bunu, siyasi istikrarsızlık ve mülteci krizinden zaten kırılgan olan bir bölgeyi sarsmaya devam eden güçlü artçı şoklar ve yıkım izledi” diye yazdı.

“30 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği ve binlerce kişinin yaralandığı deprem sonrası, hasar değerlendirilmeye devam ettikçe bu sayıların önümüzdeki günlerde ve haftalarda önemli ölçüde artması bekleniyor. Dondurucu soğuk, bölgedeki arama kurtarma çalışmalarını daha da karmaşık hale getiriyor” diyen Hadid, “Şu anda en vahim insani durum, bu felaketten önce bölgede yaşayan 4,5 milyon insanın en az 4,1 milyonunun zaten insani yardıma muhtaç olduğu kuzeybatı Suriye’de yaşanıyor. Mülteci kampları anında çökme tehlikesiyle karşı karşıya. Türkiye ile Suriye arasındaki tek ikmal ulaşım yolu depremle yıkıldı” mesajını yazdı.

Hadid, mesajını şu sözlerle tamamladı:

“Bu inanılmaz ülkeler ve insanlar için derin bir keder içindeyim. Yakın gelecekte yapabileceğim daha çok şey düşünüyorum. Ancak şimdilik sizi bazı güvenilir kuruluşlarla baş başa bırakacağım. Sizi seviyorum.”

Ünlü model, takipçilerinin yardım etmesini istediği kuruluşları UNICEF, Suriye’deki Beyaz Kasklılar, Suriye-Amerikan Tıp Derneği, Uluslararası Tıp Birliği ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği olarak sıraladı.
Hadid’in depremzedeler için yardım çağrısına Türk takipçilerinden teşekkür mesajları yağdı.

AHBAP’A DA BAĞIŞ TALEP ETMİŞTİ

Hadid, depremin hemen ardından yaptığı paylaşımda, “Bütün bedenim üşüyor. Üzgünüm ve sizler için dua ediyorum. Korkunç haberler beni kemiklerime kadar sarsıyor. Yardım etmek için yollar arıyorum” diyerek, AHBAP Derneği’ne bağış çağrısı yapmıştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Başkan Güngör; “Hep Birlikte Bu Felaketin Üstesinden Geleceğiz”

Pts Şub 13 , 2023
Deprem sonrası devlet ve millet olarak yaraların sarılması noktasında büyük bir gayret gösterildiğini belirten Başkan Hayrettin Güngör, “Ülkemizin dört bir yanından yardıma gelen tüm kurumlarımıza ve gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Bu afetin yaralarını birlikte saracağız” dedi. 6 Şubat Pazartesi günü Pazarcık ve Elbistan’da meydana gelen ve 10 ilde büyük yıkıma neden […]

Takip Edilenler