Bursa’da Halk Eğitimi Merkezleri deprem bölgesi için üretiyor

Bursa’da bulunan halk eğitimi merkezleri yaptıkları üretimlerle depremden etkilenen vatandaşlara destek oluyor. Halk eğitimi merkezlerinde görevli idareci, öğretmen, usta öğretici ve kursiyerler ürettikleri ihtiyaç malzemelerini deprem bölgesine gönderiyor.

Halk eğitimi merkezleri ve olgunlaşma enstitüleri, depremin yaşandığı ilk andan itibaren birçok alanda üretime başladı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili kapsayan afetin ilk gününden itibaren okul ve kurumların atölyelerinde başlayan battaniye, mont, kaban, uyku tulumu, eşofman takımı ve bebek tulumu üretimi usta öğretici, kursiyer ve halkın desteği ile devam ediyor.

Bursa’daki Halk Eğitimi Merkezlerinde Depremzedeler için Uyku Tulumu Üretiliyor

Bursa’daki Halk Eğitimi Merkezleri depremzedeler için ağırlaşan kış şartlarına yönelik uyku tulumu üretimi yapmak üzere harekete geçti. Bursa’daki halk eğitimi merkezleri hızlı bir şekilde üretim yapmak üzere uyku tulumlarını yaş kategorilerine göre ayırarak üretime başladı.

Bursa’da üretilen uyku tulumu ve bebek tulumlarından oluşan ilk tır deprem bölgesine gönderilmek üzere yola çıktı.

Ayrıca deprem bölgesindeki gıda ihtiyacının karşılanmasına da katkı sağlamaya çalışan halk eğitimi merkezlerinin aşçılık atölyelerinde,  günlük olarak unlu mamuller hazırlanıp paketlenerek bölgeye sevk edilmek üzere yetkililere teslim ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Survivor Aşkım Burçe, depremde erkek arkadaşını kaybetti

Sal Şub 14 , 2023
Kahramanmaraş’ta yaşanan depremde, Survivor yarışmasıyla tanınan sporcu Aşkım Burçe’nin erkek arkadaşı Yiğit Can Datlı hayatını kaybetti. Burçe, acı gününü sosyal medya hesabından paylaştı. Survivor yarışmasıyla tanınan sporcu Aşkım Burçe‘nin erkek arkadaşı Yiğit Can Datlı depremde hayatını kaybetti. Burçe, acı gününü sosyal medya hesabından paylaştı. Survivor Aşkım’ın acı günü 23 yaşındaki Aşkım Burçe’nin erkek arkadaşı depremde vefat […]

Takip Edilenler