CHP Bursa Milletvekili Aday Adayı Cevat Asa: “Felaket gelmeden tedbir alınır”

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili A. Adayı Cevat Asa ve Atatürkçü Düşünce Derneği Kestel Şube Başkanı Ramazan Kestane, Depremin yaşandığı Adana, Osmaniye, Hatay ve İskenderun da incelemelerde bulundu.

Kendisi aynı zamanda eczacı olan Cevat Asa, acil müdahale ilaç ekipmanlarını da yanına alarak, oluşturulan sahra hastanesi ve ilaç deposunda çalışmalara yardımda bulundu. Acil ilaç, biberon, ağrı kesici, antibiyotik gibi ilaçlardan oluşan yaklaşık dört koliyi deprem bölgesindeki görevlilere teslim eden Asa, şunları söyledi.

“Yaşanan bu felaketi hep birlikte dayanışma içerisinde atlatacağımıza eminim. Ülke olarak birlik ve dayanışmanın en güzel örneğini sergilediğimize inanıyorum. Fakat, yetkili mercilerin olaya geç müdahalede bulunmasına da bir anlam veremedim. Deprem bölgesinin en büyük sorunlarından birisi tuvaletlerdir. Aksi halde, bulaş hastalıklar ortaya çıkar. Bu gibi basit önlemlerin bile zamanında düşünülmemesi, alınmaması hayret vericidir. Oysa ki, felaket geldikten sonra tedbir alınmaz, gelmeden alınır. Umarım, ülkeyi yöneten yetkililer bu depremden gereken dersi çıkarırlar. Depremde hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet geride kalanlara ve ülke halkına da başsağlığı dilerim” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Kestel Şube başkanı Ramazan Kestane ise, “Ülkemizde yaşanan depremin boyutunu bizzat yerinde gördük. Bu durumdan etkilenmemek söz konusu bile olamaz. Fakat, müdahalenin zamanında yapılması gerekirdi. Bazı bölgelere üç günde, dört günde ulaşılamadı, yaşanan iklim şartlarını da düşünürsek bir çok vatandaşımız hipotermi geçirerek hayatlarını kaybettiler. Her deprem sonrası ‘Bu depremden ders çıkarmalıyız’ diyenlerin maalesef hiçbir ders almadıklarını üzülerek gördük. Umarız, bu sefer gerekli tedbirler alınır” diyerek, depremde hayatlarını kaybedenlere başsağlığı dileklerinde bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Mudanya’nın Yunanistan’daki kardeş şehrinden deprem bölgesine yardım eli

Çar Şub 15 , 2023
Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından Mudanya’nın Yunanistan’daki kardeş kenti Nea Moudania’dan depremzedelere kardeş eli uzandı.Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ile iletişime geçen Nea Moudania Belediye Başkanı Manolis Karras, Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini iletti. Karras’ın baş sağlığı mesajında “Ülkenizde meydana gelen depremin yol açtığı yıkım ve can kaybının üzüntüsünü yaşıyoruz. Böyle zamanlarda […]

Takip Edilenler