Karacabey, depremzedelerin yaralarını sarmak için tek yürek

Karacabey’de siyasiler, yerel bir gazetede Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan Nevzat Çakır’ın ‘birlik beraberlik çağrısına’ kayıtsız kalmadı ve ilçedeki tüm siyasi parti ilçe başkanları Karacabey Belediyesi’nde buluştu. Gerçekleşen buluşmada Belediye Başkanı Ali Özkan, “Ülkemizin yaşadığı bu zor günlerde, bir ve beraber olduğumuzu gösterdik” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde etkisi hissedilen depremlerin ardından, Türkiye adeta ‘tek vücut’ oldu.

7’den 70’e tüm Türkiye depremzedelerin yaralarını sarmak için birlik ve beraberlik örneği sergilerken, ülke genelinde başlatılan yardım seferberliği birlik, beraberlik ve dayanışmayı da artırdı.

Karacabey’de siyasiler, yerel bir gazetede Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan Nevzat Çakır’ın ‘birlik beraberlik çağrısına’ kayıtsız kalmadı ve ilçedeki tüm siyasi ilçe başkanları Karacabey Belediyesi’nde buluştu.

Düzenlenen organizasyonda; AK Parti İlçe Başkanı Ertem İşcan, CHP İlçe Başkanı Gönül Avil, MHP İlçe Başkanı Ahat Şanlı, İYİ Parti İlçe Başkanı Fatih Karabatı, Demokrat Parti İlçe Başkanı İlhan Kuzu, DSP İlçe Başkanı Ahmet Olcay Akıncı, Vatan Partisi İlçe Başkanı Rıfat Narhın, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Adem Tosun, Saadet Partisi İlçe Başkan Vekili Gürsoy Yıldız ve Demokrasi ve Atılım Partisi İlçe Başkan Vekili Ozan İneç hazır bulundu.

Buluşmaya; Memleket Partisi İlçe Başkanı Zeynep Allak ile Genç Parti İlçe Başkanı Mehmet Yazagan, özel durumları sebebiyle katılamadı.

Özkan’dan “Biriz, beraberiz” mesajı

Gerçekleşen buluşma kapsamında, tüm ilçe başkanlarına duyarlılıkları sebebiyle teşekkür eden Belediye Başkanı Ali Özkan, “Biriz, beraberiz” mesajı vererek, “Ülkemizin yaşadığı bu zor günlerde bir ve beraber olduğumuzu gösterdik” diye konuştu.

Belediye Başkanı Ali Özkan, yüzyılın felaketi olarak adlandırılan depremin, yalnızca deprem bölgelerini değil tüm Türkiye’yi derinden etkilediğini vurguladı. Özkan, “Dünyada eşine az rastlanır bir felaketi yaşadık. Pek çok bilim insanı da açıklamalarında bunu ifade ediyor. Depremde hayatını vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılarımıza şifa diliyorum. Halen enkaz altında kalan insanlarımızı kurtarmak için gece-gündüz demeden çalışan ekiplere de kolaylıklar diliyorum. Allah yardımcıları olsun, ülkemize geçmiş olsun” dedi.

Karacabey’de adeta seferberlik oldu

Depremlerin olduğu günden itibaren Karacabey’de adeta bir seferberlik ilan ettiklerini vurgulayan Başkan Özkan, “Tüm imkanlarımızla bölgeye yardımcı olabilmek adına elimizden geleni yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Bu zamana kadar deprem bölgelerine ihtiyaçlar dahilinde 41 kamyon yardım gönderdik, bu doğrultuda çalışmalarımız hız kesmeden sürüyor. Bu zor süreç karşısında Karacabey, tüm Türkiye gibi tek yürek oldu. Hem kamu imkanları hem özel firmaların destekleri hem de vatandaşlarımızın gönülden yardımlarıyla bölgeyle aramızda adeta bir ulaşım köprüsü kuruldu. Yüzyılın felaketinde Karacabey, kendine yakışanı fazlasıyla yapıyor. İlk günden itibaren kimse siyaset yapmadan, her görüşten insan el ele verdi, çalıştı ve çalışmaya da devem ediyor. Bu milletin bir araya geldiğinde, tefrikaya düşmeden nasıl büyük işler başarabildiğini gösteren tüm hemşerilerimize teşekkür ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum. Ayrıca her ne kadar fikri ayrılıklarımız olsa da siyaseten de bir arada olmamız çok anlamlı. Bu güzel birlikteliğimizin tüm Türkiye’ye de örnek olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Başkan Gürkan’dan Hatay’a destek ziyareti

Çar Şub 15 , 2023
AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, il yürütme kurulu üyeleri ile birlikte Kahramanmaraş merkezli olarak gerçekleşen üzücü depremden etkilenen illerden olan Hatay’a gitti. Depremin ardından afetin etkilediği tüm bölge ile birlikte Hatay’da da 9 gündür süren arama kurtarma, kış şartlarının beraberinde getirdiği tüm ihtiyaçların giderilmesi gibi çalışmalar hakkında görevlilerden bilgiler […]

Takip Edilenler