Büyükataman sert çıktı: 6’lı masa şov peşinde

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketi sonrası, afete devlet tarafından yeterli ve zamanında müdahale edilmediği yönünde yapılan eleştirilere cevap verdi.

Yaşanan felaket sonrası, ilk andan itibaren başta AFAD, TSK, Jandarma, Polis Arama Kurtarma personelleri olmak üzere devletimin tüm görevlilerinin afet bölgesine sevk edildiğini söyleyen Büyükataman “İlk günden bu yana MHP heyetinin deprem bölgelerinde yaptığı çalışmaların yanında, yine Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı deprem bölgelerine koşmuş; hem enkaz altında kalan vatandaşlarımıza ulaşmak için arama kurtarma faaliyetlerine katılmıştır” dedi.

DEVLET YOK ALGISI YANLIŞ

Ancak muhalefet kanadından eleştirilerle, yapılan onca çalışmanın,yardımın hiçe sayılmaya çalışıldığına değinen Büyükatman “Altılı Masa ortakları da enkazların üzerinde siyaset yapmaktan ve toplumu kutuplaştırıcı açıklamalardan geri durmayarak “Devlet Yok” algısını oluşturmaya çalışmışlardır.İnsanlar enkaz altında kurtarılmayı beklerken Kılıçdaroğlu, “İktidarla hizaya gelmem.” diyerek şov yapmış İP Genel Başkanı Meral Akşener ise “Bugün bu karmaşanın temel problemi tek adam sistemidir” sözleriyle bozguncu kervana dâhil olmuştur” ifadelerini kullandı.

DEVLETE SALDIRMIŞLARDIR

“Devletimiz askeri, polisi, sağlık görevlisi, arama kurtarma ekipleri, madencisi, itfaiyecisi ile sahada mücadele ederken hiçbir işe yaramayan algıcı laf ebeleri iftiralarla devletimize saldırarak çalışmaları aksatmaya yeltenmişlerdir” diyen Büyükataman “Zillet paydaşları şunu iyi bilmelidir ki Türk milleti, her şart altında bir ve beraberdir. Son olarak yaşadığımız büyük felaketin ardından omuz omuza tam bir seferberlik halinde deprem bölgelerine koşması da bunun en güzel örneklerindendir” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gemlik’te depremin yaraları dayanışma ile sarılıyor

Cum Şub 17 , 2023
Kahramanmaraş ve Gaziantep merkezli meydana gelen depremlerde evi hasar gören vatandaşlar, başka illerdeki akrabalarının yanına taşınıyor veya ev kiralıyor. Gemlik’e de yaklaşık 2 bin depremzede geldi. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan depremin yaralarının dayanışma ile sarılacağını ifade etti.Gemlik Belediyesi ilçeye gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak ve gelen yardımları organize etmek […]

Takip Edilenler