BUÜ’de dersbaşı 20 Şubat’ta başlıyor

Bursa Uludağ Üniversitesi Senatosu, Bahar Yarıyılında eğitim-öğretimin Akademik Takvimde belirtildiği gibi 20 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayacağını duyurdu.

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Senatosu, 2022-2023 Bahar Yarıyılında eğitim-öğretimin Akademik Takvimde belirtildiği gibi 20 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayacağını duyurdu. Duyuruda İİBF, Hukuk, İnegöl İşletme ile Fen-Edebiyat Fakültesinin Sosyal Program öğrenciler için eğitim-öğretiminin senkron olarak online yapılacağı bildirildi.

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Senatosu, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nın 17 Şubat 2023 tarihinde yapmış olduğu “2022-2023 Akademik Yılı Bahar Dönemine İlişkin Açıklaması”na istinaden toplandı. Toplantıda alınan kararlar Rektör Prof. Dr. A. Saim Kılavuz tarafından açıklandı. Tüm akademik kadro ve öğrencileri ilgilendiren açıklama şu şekilde:

“2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında eğitim-öğretimin Akademik Takvimde belirtildiği gibi 20 Şubat 2023 tarihinde başlamasına,

Lisansüstü eğitimin senkron olarak online yapılmasına,

İktisadi ve İdari Bilimler, Hukuk, İnegöl İşletme ile Fen-Edebiyat Fakültesi’nin Sosyal Programlarındaki öğrencilerin eğitim-öğretiminin senkron olarak online yapılmasına,

Eğitimlerine “Yükseköğretim Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliği” uyarınca devam eden programlardaki (Tıp, Diş Hekimliği, Sağlık Bilimleri, Veterinerlik, Mühendislik, Ziraat, Mimarlık, Güzel Sanatlar, Spor Bilimleri Fakülteleri, Devlet Konservatuarı, Fen Edebiyat Fakültesi’nin Fen Programlarındaki öğrenciler, Eğitim ve İlahiyat Fakültelerinin Öğretmenlik Uygulamasını alacak öğrenciler ile Yabancı Diller Yüksekokulu ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin eğitimlerini yüz yüze sürdürmelerine,

Senkron olarak yapılacak derslerin tamamının online olarak yapılmasına karar verilmiştir.

 

SINAV DÜZENLEMESİ

Arasınav, tüm yarıyıl içi çalışmaları, yılsonu ve bütünleme sınavları ile ilgili düzenlemeler Nisan ayında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacak açıklamaya göre şekillenecektir.

Eğitim-Öğretim faaliyetleri kapsamında senkron olarak online yapılacak derslerde; Microsoft Teams uygulaması kullanılacak ve UKEY sistemi üzerinden entegre yürütülecektir.

Öğrenciler; Senato kararının uygulanması ve Yükseköğretim Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliği ile ilgili detayları  birimlerinden öğrenebileceklerdir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yıldırım’dan afet bölgesine ilaçlama desteği

Paz Şub 19 , 2023
Yıldırım Belediyesi, haşere oluşumu salgın hastalık riskine rağmen Hatay’ın Hassa ilçesinde ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriyor. Kahramanmaraş merkezli, 10 ilde büyük yıkıma sebep olan iki depremin sonrasında tüm imkânlarını seferber ederek afet bölgesine ihtiyaç malzemesi ulaştıran Yıldırım Belediyesi, bölgede alt yapı bozulması, su ve temizlik malzemelerine erişimin kısıtlı olmasıyla oluşabilecek salgın hastalıklar […]

Takip Edilenler