Gürsu zabıtası okul kantinlerinde

Gürsu Zabıtası okulların açıldığı ilk hafta okul kantinlerine yönelik denetim gerçekleştirdi.Gürsu Zabıtası okulların açıldığı ilk hafta okul kantinlerine yönelik denetim gerçekleştirdi.İlçe genelinde yedi farklı okulda kantinlerdeki hijyen, son kullanma tarihi ve satışı yasak ürünler çerçevesinde denetlendi. Afetten sonra ikinci dönem açılışları bir süre daha uzatılan okullarda ilk hafta yoğun başladı. Ekipler, hijyen denetimi başta olmak üzere öğrencilerin tükettiği tüm gıda ürünlerinde satışı yasak ürünleri ve son kullanma tarihlerini kontrol etti. İlk haftada 7 okula denetim gerçekleştiren Gürsu Zabıtası, okullarda herhangi bir soruna rastlamadı.
Öğrenci sağlığını özellikle önemsediklerini belirten Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Zabıtamız okullarımızda çok titiz bir çalışma yürütüyor. Liste halinde hazırlanan tüm okullarda benzer denetimleri gerçekleştirip, öğrencilerimizin sağlık ve gıda tüketimine karşı alınacak her türlü önlemi alacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Deprem bölgesine ‘Yıldırım Kent’

Per Şub 23 , 2023
Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile birlikte Yeşilyurt’a kuracakları konteyner kent alanında devam eden çalışmaları yerinde inceledi.Türkiye’yi yasa boğan depremlerin ardından AFAD koordinasyonuyla hemen harekete geçen Yıldırım Belediyesi, deprem bölgesinin yaralarını sarmaya devam ediyor. Yıldırım Belediyesi, depremzedeler için ayni yardımlar haricinde bölgede İçişleri Bakanlığı izni […]

Takip Edilenler