Bursa’da trafolar, kahramanlar için konuştu

Trafolar bu kez afet bölgesinde özveriyle çalışanlar için konuştu. Arama kurtarma, itfaiye, madenci, umke ekipleri ve enkaz çalışmaları sırasında hayatını kaybeden Meksikalı arama kurtarma köpeği Proteo’nun resmedildiği trafo ‘Kahramanlıklarınız Unutulmayacak’ sloganı ile renklendirildi.

Türkiye’yi derinden etkileyen Kahramanmaraş depreminin ilk gününden bugüne afet bölgesine entegre olan UEDAŞ, teknik desteğin yanı sıra sosyal sorumlulukla da desteğini sürdürüyor. Kendi bünyesinde kurduğu arama kurtarma takımıyla da Hatay’daki enkaz çalışmalarına katılan UEDAŞ, tüm ülkenin seferber olduğu afet mücadelesinde ‘Trafolar Konuşuyor’ projesi ile bölgede çalışanlara minnetini duyurdu.


2013 yılında hayata geçen Trafolar Konuşuyor projesi bugüne kadar kadına şiddetten kan bağışına, madde bağımlılığından emniyet kemerine kadar birçok toplumsal konuyu ele alarak farkındalık çağrısında bulundu.
Yapılan çalışmayı gören vatandaşlar ise, “Çok büyük bir afet yaşadık. Oraya gidenlerden Allah razı olsun. Buraya da böyle resmetmeleri çok güzel olmuş” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İnegöl Hayvan Pazarı 23 Mart’a kadar kapatıldı

Cts Mar 4 , 2023
İnegöl Belediyesi, İnegöl Hayvan Pazarının İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile 23 Marİnegöl Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İnegöl Hayvan Pazarının 23 Mart’a kadar kapalı kalacağı duyuruldu. Yapılan açıklamada, çevre şehirlerde görülen şap hastalığı nedeniyle tedbiren İnegöl Hayvan Pazarının 23 Mart’a kadar kapalı kalacağı ifade edildi. İnegöl’de bir hastalık emaresine […]

Takip Edilenler