Afetin yükünü omuzlayan kadınlar unutulmadı

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, moral ve destek olmak için meclis üyeleri ile birlikte bölgeye gitti. Başkan Işık, temel ihtiyaçların yanı sıra bu kez depremzedelere çağ kebap ikramında bulundu.Asrın felaketi için 7’den 77’ye tüm ilçe halkı ile birlikte örnek bir yardımlaşma ve dayanışma sergileyen Gürsu Belediyesi, temel yardım ihtiyaçlarla ile dolu onlarca tırın yanı sıra arama kurtarma ekipleri ve aş evi bölgeye önemli destek sağladı. Depremin ilk günlerinde bölgeye giderek çalışmalara bizzat destek veren Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, bu kez moral vermek hedefiyle bir kez daha deprem bölgesine giderek depremzedelerle bir araya geldi.
Hatay’ın Hassa ilçesine bağlı Güvenc Köyü, deprem sonrasında yaşadığı yıkımla en çok gündeme gelen noktalardan biriydi. Adıyaman’dan sonra Hatay’da Afet Koordinasyon Merkezi başta olmak üzere birçok bölgeyi gezip, sahada çalışma yapan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ve meclis üyeleri, çalışmalarının ardından Güvenc Köyü sakinleri ile bir araya geldi. Onlar için kurulan çadırların olduğu bölgede onlara manevi destek sağlarken moral olması için cağ kebap pişirip ve ikram etti.
Gürsu’nun meşhur cağ kebabını elleri ile hazırlayan Başkan Işık, “Hatay, yaşadığı yıkımlarla bizi derinden sarstı. Kenti dolaştık ancak özellikle Hassa ilçemize gelmek, buradaki vatandaşlarımıza direk temas etmek istedik. Ekiplerimiz günlerdir deprem bölgelerinde koordineli çalışıyor. Bugün hedefimiz burada kardeşliğimizi pekiştirip, onlara biraz da olsa moral verebilmek. Devletimizin gücünü ulaştığı bu noktalarda görebilmek de ayrı bir gurur. El birliği ile yaraları saracağız inşallah” diye konuştu.
Cağ kebap ikramı sonrası çadırları tek tek gezen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, vatandaşlarla sohbet edip, çocuklarla oyun oynadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gemlik'te uyuşturucu tacirine şok operasyon: 2 kilo 15 gram esrar yakalandı

Per Mar 9 , 2023
Bursa İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri şüpheli bir şahsın evinde yaptığı aramada 2 kilo 15 gram esrar ele geçirdi.Gemlik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler uzun süredir takibe aldığı A.S. (43) isimli şüpheli şahsın alınan izinle birlikte arama yaptı. Yapılan aramada 2 kilo 15 gram esrar, 2 adet […]

Takip Edilenler