ÇEK’ten promosyon jesti

Çalışanların özlük haklarının iyileştirmesine yönelik attığı adımlara bir yenisini ekleyen Çağdaş Eğitim Kooperatifi (ÇEK) Yönetim Kurulu, banka promosyonlarının tamamının çalışanlara dağıtılmasını kararlaştırdı.

Başkan Prof. Dr. Müfit Parlak, Çağdaş Eğitim Kooperatifi’nde “imece” geleneğinin temel alındığına, sorumluluk bilinciyle hareket edildiğine, dürüstlük, toplumsal sorumluluk, şeffaflık, başkalarını düşünme ve gözetme ilkelerine özen gösterildiğine dikkati çekti.

“Hiçbir devlet desteği olmayan” Çağdaş Eğitim Kooperatifi’nin, gelirlerini, bağışlar, üye aidatları, okullarından, yurdundan, Görükle Kültür Merkezi’nden, çelenk hizmetinden elde ettiğini kaydeden Prof. Dr. Parlak, artı değerlerin, eğitim yatırımlarına, ekonomik nedenlerle okuma olanağından yoksun çocuklara, çalışanların özlük haklarının iyileştirilmesine harcandığını kaydetti.

ÇEK’in kuruluşundan günümüze 27 yıldır aynı bilinçle hareket ettiğini, ortaklarından, bağışçılarından, çalışanlarından, velilerinden, öğrencilerinden aldığı güçle çok daha iyi yerlere geleceğine yürekten inandığını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“ÇEK, ilklerin kurumudur. Türkiye’nin ilk eğitim kooperatifidir. Yaşama geçirdiğimiz sosyal sorumluluk projeleri, ekonomik olanaktan yoksun öğrencilere verdiğimiz burslar, kız çocuklarının sosyal yaşamın birer parçası olması için yaptığımız çalışmalar çok değerlidir.

Bizi değerli kılan diğer bir olgu da çalışanlarımıza verdiğimiz önemdir. Çalışanlarımızın sosyal refah düzeylerini önemsiyor, bu yönde adımlar atıyoruz. Devletten önce öğretmenlerimize ‘nöbet ücreti’ veren ilk kurumuz. Şimdi de banka promosyonunu tüm çalışanımıza veriyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Nilüfer Tohum Takas etkinliğinde 55 bin paket tohum dağıtıldı

Pts Mar 13 , 2023
Nilüfer Belediyesi’nin “Tohum Yaşamdır” diyerek bu yıl 8’incisini gerçekleştirdiği Tohum Takas etkinliğinde biberden fasulyeye, kabaktan domatese yaklaşık 120 çeşitten oluşan 55 bin paket tohum, gelecek kuşaklara aktarılmak üzere el değiştirdi. Nilüfer Belediyesi’nin, Nilüfer Kent Konseyi ve Ekolojik Yaşam Derneği (EKODER) iş birliğiyle düzenlediği Tohum Takas etkinliği bu yıl da geniş […]

Takip Edilenler