Osmangazi’den kırsaldaki iş yerlerine ruhsat denetimi

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kırsal bölgelerde faaliyet gösteren işletmelerin iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını kontrol etti.

Osmangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kent merkezinin yanı sıra kırsal bölgelerde yer alan işletmelere yönelik de denetimler gerçekleştiriyor. Jandarma ekipleri ile birlikte ova bölgesinde ve köylerde yer alan işletmelere yönelik denetimler gerçekleştiren ekipler, iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını kontrol etti. İş yeri açma ve çalışma ruhsatı almadan çalışan iş yerlerini tespit eden ekipler, haksız rekabet ve kazancın önüne geçmek için işyerlerini ruhsat almaları konusunda uyararak, ruhsat almaları için süre tanıdı.

İşletmelerin yapılan uyarıları dikkate almaları gerektiğini söyleyen ekipler,  “Denetimlerimiz geniş çerçeveli olarak her alanda devam edecek. Esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için yapılan uyarıları dikkate almasını istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Nilüfer’de depreme hazırlık toplantıları başladı

Cum Mar 17 , 2023
ilüfer Belediyesi yaşanan büyük deprem felaketinin ardından düzenlediği, ‘Mahallelerimizde depremi konuşuyoruz’ toplantılarına İhsaniye, Karaman ve Esentepe mahalleleriyle başladı. Nilüfer Belediyesi 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan büyük deprem felaketinin ardından kent halkını bilgilendirmek adına bölgesel toplantılar başlattı. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ve alanında uzman belediye personelinin katıldığı toplantıların ilki İhsaniye, Karaman […]

Takip Edilenler