BUSKİ, selin yaralarını sarıyor

Asrın felaketinde deprem bölgelerinde canla başla çalışan Bursa Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, selin vurduğu Şanlıurfa’da da yaraları sarmak için yoğun bir mesai harcıyor.

Şanlıurfa’da geçtiğimiz hafta etkili olan sağanak yağışlarda kenti besleyen 3 derenin taşması sonucu yaşanan sel felaketinin izlerinin silinmesi için harekete geçen BUSKİ ekipleri, taşkın sularının tahliyesi çalışmalarına başladı.

Deprem bölgesinden sevk edilen 2, Bursa’dan da yola çıkarılan 1 olmak üzere toplam 3 vidanjörle tahliye çalışmaları devam ederken, BUSKİ ekipleri, sel felaketinin izleri silinene kadar bölgedeki çalışmalarını sürdürecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

BTÜ Öğretim Görevlisinden deprem fotoğraf sergisi

Pts Mar 20 , 2023
Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Öğretim Görevlisi Alper Keskin, Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen bölgede gerçekleştirilen hasar tespit çalışmaları sırasında çektiği fotoğraflar ile deprem farkındalık sergisi açtı.Deprem farkındalık fotoğraf sergisi, 25 yıldır fotoğraf ile iç içe olan Alper Keskin’in, deprem bölgesinde çektiği 2 bin 500’ün üzerinde kare arasından seçilerek oluşturuldu. Keskin; hasarlı binalardan […]

Takip Edilenler