BUSKİ’ye kayıp kaçakla mücadelede tam not…

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 Yılı Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı, BUSKİ rüzgârına sahne oldu.

Meclis toplantısında, 22 Mart Dünya Su Günü vesilesiyle, BUSKİ’nin sudaki kayıp kaçakla mücadelede ülke çapında elde ettiği büyük başarı gündeme geldi. BUSKİ marifetiyle kesintisiz içme suyu temininde önemli çalışmalara imza attıklarını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bunların başında da sudaki kayıp kaçakla mücadelenin geldiğini vurguladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) iş birliğinde, 3 ay önce Ankara’da yapılan “Belediye Su Kayıpları Çalıştayı”nda, BUSKİ’nin yüzde 20’ler seviyesindeki kayıp-kaçak oranı ile Türkiye’deki en iyi su ve kanal idaresi seçildiğini hatırlatan Başkan Aktaş, “Elde edilen bu örnek başarı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törende, ‘Suda Verimlilik Ödülü’ ile taçlandırıldı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın elinden alma onuru yaşadığım bu ödül, Bursa’ya da haklı bir gurur yaşattı. Bu vesileyle BUSKİ’ye, gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

22 Mart gününün her yıl, dünyanın dört bir yanında, “Dünya Su Günü” etkinliklerine sahne olduğuna işaret eden Başkan Aktaş, bu vesileyle, kuraklıkla birlikte gelen susuzluk tehdidine dikkat çekti. Barajlarının içme suyu ihtiyacını karşılayamaz hale gelmesi durumunda bile Bursa’yı susuz bırakmayacaklarını ifade eden Başkan Aktaş, bunun için var olan 155 derin su kuyusuna ilaveten, 20 kuyuyu daha konumlandırmaya hazır olduklarını belirtti. Başkan Aktaş sözlerinin sonunda, BUSKİ’nin başarılı çalışmalarının devamı dileğinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bursa'da suyun önemi çocuklara anlatıldı

Çar Mar 22 , 2023
Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’nde suyun ve doğanın önemini çocuklara erken yaşlarda aşılamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü, Dünya Su Günü etkinlikleri çerçevesinde ‘suyun ve doğanın’ öneminin vurgulandığı konferanslarına başladı. 1 haftaya yayılan eğitim programında, her gün farklı bir ilkokulundan öğrenciler Hayvanat Bahçesi’nde ağırlanıyor. Toplam 700 […]

Takip Edilenler