Karacabey MYO depremde hayatını kaybedenler anısına fidan dikti

– Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Karacabey Meslek Yüksekokulu, 6 Şubat tarihinde meydana gelen ve 11 ili etkileyen büyük depremde hayatını kaybeden vataKaracabey MYO yönetimi, Orman Haftası, baharın müjdecisi Nevruz bayramı ve Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü vesilesiyle özel bir programa imza attı. Yüksekokul bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için de çok sayıda fidan dikimi yapıldı.
Törene Karacabey Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Karacabey Belediyesi Başkan Yardımcısı Hatice Kılıç, Karacabey Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Sait Can Bülen, Karacabey Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Serdal Dikmen, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Gamze Düven ve Dr. Öğr. Üyesi Sevin Teoman Duran, İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Özdemir, İlçe Müftüsü Abdullah Karaca, ilçe protokolü, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.
300 fidan toprakla buluştu
Törende ceviz, armut, incir, badem, erik, ahududu, böğürtlen, aronya, asma ve dağ çileğinden oluşan 150 adet meyve ağacı fidanı ile ıhlamur, erguvan ve defne çeşitlerinden oluşan 150 adet fidan olmak üzere toplamda 300 adet fidan dikildi. Organizasyona katılan herkese şükranlarını ileten Okul Müdürü Prof. Dr. Serdal Dikmen, fidan temininde ve fidanların dikim süreçlerindeki yardımlarından dolayı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Davut Aytek, Fidan ve Fide Test Merkezi Müdürü Muhsin Sümer ve TİGEM İşletme Müdürü Şefaattin Zeybek’e ayrıca teşekkür ettiklerini belirtti.daşların anısına fidan dikim töreni düzenledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bursa'da Yiğitler dönüşümünde ikinci etap hızlandı

Pts Mar 27 , 2023
Bursa Büyükşehir Belediyesi, depreme karşı daha dirençli bir Bursa hedefiyle kentsel dönüşüm projelerine hız verdi. Yıldırım’da hayata geçirilen Yiğitler-Esenevler-75. Yıl Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk etabında kaba inşaatlar tamamlanma aşamasına gelirken, ikinUlaşımdan altyapıya kadar her alanda Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, birinci derece deprem kuşağında olan Bursa‘nın depreme karşı daha güvenli kent haline […]

Takip Edilenler