Osmangazi Belediyesi’nden depremzedelere destek sürüyor

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 11 ilde büyük yıkıma sebep olan deprem felaketinin ardından depremlerin gerçekleştiği bölgede ve Bursa’da yardım seferberliği başlatan Osmangazi Belediyesi, depremzedeleri yalnız bırakmıyor.Büyük depremin hemen sonrasında bölgedeki çalışmalara destek veren Osmangazi Belediyesi, Gaziantep’in İslahiye ilçesinde toplam 100 prefabrik yapıdan oluşan Osmangazi Mahallesi kuruyor. Ayrıca, ramazan ayı süresince İslahiye ve Antakya’da her gün 4 bin kişilik iftar ve sahur yemeği dağıtılıyor.
Deprem bölgesindeki hizmetlerin yanı sıra Bursa’ya gelen depremzedelere de kucak açan Osmangazi Belediyesi, depremi yaşayan vatandaşların kıyafet, ev eşyası ve günlük ihtiyaçlarını Sevgi Mağazası ile karşılıyor. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da ilçeye gelen depremzede ailelere ziyarette bulunuyor. Başkan Dündar, depremden etkilenip Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinden Bursa’ya gelip Alemdar Mahallesi’ne yerleşen Yıldız ailesinin evine misafir oldu. Aileyle sohbet eden Dündar, çocuklara oyuncak vererek mutlu etti. Yıldız ailesi ise Başkan Dündar’ın yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

CHP Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Okumuş’tan adaylık açıklaması

Pts Nis 3 , 2023
CHP Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Aysel Okumuş, CHP İl Binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasıyla milletvekili aday adaylığını açıkladı. Aday adaylık başvurularının sona ermesine rağmen, CHP Bursa’da peş peşe milletvekili aday adaylığı açıklamaları sürüyor. Okumuş, partililerin yoğun katılımıyla gerçekleştirdiği basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye’de kadınların seçme ve seçilme hakkı […]

Takip Edilenler