Bursa’da gazete kağıtları ve atık plastikten kıyafet…

Yıldırım Belediyesi Sosyal İnovasyon Merkezi Artistik Çizim ve Drapaj kursu öğrencileri, gazete kâğıdı, plastik kablo gibi atık ürünleri ve ağaç yapraklarını kıyafete dönüştürüyor.

Yıldırım Belediyesi, Yıldırım Halk Eğitim MerkeziBursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (BESOB) ve İstihdam İçin Mesleki Eğitim Programı (İMEP) iş birliğinde Artistik Çizim ve Drapaj kursu düzenliyor. Sosyal İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen ve 200 saat sürecek kurs programında kursiyerlere, giysi için ölçü alma, giysi teknik çizimleri yapma, model araştırmaları yapma, artistik çizim yapma, drapaj tekniğiyle kalıp hazırlama ve gelinlik dikme konularında eğitim veriliyor. Tekstil işletmeleri ve moda evlerinin ihtiyaç duyduğu çizim ve drapaj uygulayabilen eleman yetiştirmeyi hedefleyen kursa katılan öğrenciler temel eğitimlerini tamamlayarak tasarım çalışmalarına başladı.


Kıyafetler göz kamaştırdı
Bilgisayar destekli ve elde tasarım yapan kursiyerler tasarladıkları kıyafetler ile göz kamaştırdı. Birbirinden güzel ve özgün çalışmalar ortaya koyan kursiyerler ayrıca gazete kâğıdı, plastik, kablo gibi atık malzemelerin yanı sıra ağaç yapraklarını kullanarak farklı modellere imza attılar. Kursta başarılı olan öğrenciler giyim, hazır giyim atölye ve işletmelerinde, modaevi ve butiklerde çalışabildikleri gibi kendi evlerinde de üretim yapabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bursagaz iş sürekliliği ve kurumsal risk yönetim belgesi aldı

Çar Nis 12 , 2023
Bursagaz, gerçekleştirilen denetimler sonrasında ISO 22301 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi ile ISO 31000 Kurumsal Risk Yönetim Sistemi Belgesi’ni almaya hak kazandı. Türkiye’nin en büyük endüstriyel holdingi SOCAR Türkiye’nin iştiraki Bursagaz, ISO 22301 Toplumsal Güvenlik ve İş Sürekliliği Yönetim Sistemi Belgesi ve ISO 31000 Kurumsal Risk Yönetim Sistemi […]

Takip Edilenler