DEVA Partisi’nden ‘Sadullah Ergin’ açıklaması

DEVA Partisi kontenjanından CHP Ankara 1. Bölge’den aday olması tepkilere neden olan eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in istifasının istendiği iddia edildi. Söz konusu iddiaları yalanlayan DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, “Sadullah Bey’e de bize de ulaşmış böyle bir talep yok” dedi.

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in ittifak protokolü kapsamında CHP’nin kalesi olarak anılan Çankaya’yı da kapsayan Ankara 1. bölgeden aday gösterilmesi tepki çekmişti.

Gelişmelerin ardından Sadullah Ergin’in adaylıktan istifa etmesinin istendiği, DEVA Partisi lideri Babacan’ın da devreye girdiği öne sürüldü.

‘KÜLLİYEN YALAN’

İddialara ilişkin Odatv’ye konuşan DEVA Sözcüsü İdris Şahin, şu ifadeleri kullandı:

“Sadullah Bey’e de bize de ulaşmış böyle bir talep yok. Burası DEVA Partisi’ne tahsis edilmiş bir yerdir bunun kararını verecek de Sayın Babacan ve DEVA Partisi yetkili kurullarıdır. Sayın Oğuz Kaan Salıcı ile beraberken haberleri gördük. Kendisi de şaşırdı. Külliyen yalan.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Hayat Bilgisi dersini Nilüfer Belediyesi’nde işlediler

Çar Nis 12 , 2023
Görükle Dumlupınar İlkokulu öğrencileri, Hayat Bilgisi dersini Nilüfer Belediyesi’nde işledi. Hayat Bilgisi dersinin yerel yönetimler konusunu Nilüfer Belediyesi’nde öğrenen öğrenciler, Nilüfer Belediyesi’nin çalışmaları hakkında da detaylı bilgi sahibi oldu.Nilüfer Belediyesi, Görükle Dumlupınar İlkokulu’nun 3. sınıf öğrencilerini ağırladı. Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Sibel Özer ve Remzi Çınar ile Nilüfer Barış […]

Takip Edilenler