Yıldırım’da miniklere çevre eğitimi

Yıldırım Belediyesi Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ekipleri, Eyüp Sultan Anaokulu öğrencilerine sıfır atık eğitimi verdi.Yıldırım Belediyesi Sıfır Atık ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ekipleri tarafından anaokullarında öğrenim gören 4-5 yaş aralığındaki miniklere sıfır atık ve temel çevre eğitimi veriliyor. Eyüp Sultan Anaokulu’nu ziyaret eden ekipler, çocuklara geri dönüştürülebilen atıkları tanıtarak, doğa sevgisini aşılayıp, temel çevre bilinci kazandırdı. Öğrendikleri bilgileri pekiştirmek için ‘atık ayrıştırma’ oyununun başına geçen minikler, eğlenerek öğrenmenin tadını çıkardı.
Geleceğe yapılacak en büyük yatırımın çocukları iyi bir şekilde yetiştirmek olduğunu belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Sıfır atık eğitimleri ile evlatlarımıza çevre eğitimi kazandırmaya gayret ediyoruz. Çevre eğitimi kazandırmanın temel yolu, doğayı korumaktan ve çevreye duyarlılık kazandırmaktan geçer. Evlatlarımıza çevre sevgisini aşılamak için çeşitli projeleri hayata geçiriyoruz. Verdiğimiz sıfır atık ve temel çevre eğitimi ile çocuklar hem çevre bilincini kazanıyor hem de güzel vakit geçirmiş oluyorlar” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bursa'da gazete kağıtları ve atık plastikten kıyafet...

Çar Nis 12 , 2023
Yıldırım Belediyesi Sosyal İnovasyon Merkezi Artistik Çizim ve Drapaj kursu öğrencileri, gazete kâğıdı, plastik kablo gibi atık ürünleri ve ağaç yapraklarını kıyafete dönüştürüyor. Yıldırım Belediyesi, Yıldırım Halk Eğitim Merkezi, Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (BESOB) ve İstihdam İçin Mesleki Eğitim Programı (İMEP) iş birliğinde Artistik Çizim ve Drapaj kursu düzenliyor. Sosyal […]

Takip Edilenler