Karacabey’den deprem bölgelerine yardım TIR’ları gitmeye devam ediyor

Karacabey Belediyesi, Karacabey Belediyesi asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından, afet bölgesine yardım TIR’larını göndermeye devam ediyor. Dün KADEME Yerleşkesinden çıkan 2 yardım aracıyla, bölgeye gönderilen toplam yardım aracı sayısı 55 ‘e ulaştı.

Karacabey Belediyesi, ‘asrın felaketi’ olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından, afet bölgesine yardım TIR’larını göndermeye devam ediyor.

Karacabey Belediyesi, depremin yaşandığı ilk günün sabahından itibaren yoğun bir organizasyon ile bölgeye hızlıca yardım malzemeleri ve teknik personel göndermiş ve bir yandan arama kurtarma faaliyetlerine, bir yandan da depremzedelere çeşitli yardımlar ulaştırmıştı. Belediye Başkanı Ali Özkan, yardım araçları göndermeye devam ettiklerini belirterek, geçtiğimiz gün afet bölgesine erzak ve içme suyu yüklenen 2 tırı daha yola çıkarttıklarını söyledi.

KADEME Yerleşkesinden çıkan 2 yardım aracıyla birlikte, Karacabey’den bölgeye gönderilen toplam yardım aracı sayısı 55‘e ulaştı. Bu yardımların Karacabey Belediyesi’nin koordinasyonda eşleştirildiği Hatay’ın Belen ilçesine götürüleceği kaydedildi.

“DEVLET-MİLLET İŞ BİRLİĞİYLE YARALARI BİRLİKTE SARIYORUZ”
Karacabey Belediyesi Kademe Yerleşkesinde yüklenen tırlar, son kontrollerin ardından yola çıktı. Başkan Özkan burada yaptığı açıklamada, “Maalesef ülkemizde asrın felaketini yaşadık. Birçok vatandaşımızı kaybettik. Büyük bir yıkım gerçekleşti. Bu deprem felaketinde hayatlarını kaybeden vatandaşlara bir kez daha cenabı Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılara acil şifalar temenni ediyoruz. Türk milleti, devlet ve millet çerçevesi içerisinde bu bölgede mağdur olan vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için gayret gösteriyor. Şimdiye kadar 53 yardım tırı gönderdik, bugün de 54. ve 55. yardım tırlarını uğurlamak için buradayız. Mübarek Ramazan ayındayız. Başkan yardımcılarımız, arkadaşlarımız gidecekler orada erzaklarımızı inşallah dağıtacaklar. Bir daha böyle bir felaketi inşallah cenabı Allah göstermez. Kaptanlarımıza hayırlı yolculuklar diliyoruz” dedi.

Öte yandan, Karacabey Belediyesi tarafından AFAD koordinesi ile bölgeye gönderilen tırların Hatay’ın Belen ilçesinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağı kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Uludağ Üniversitesi'nin 18 ADEP projesine YÖK’ten onay

Per Nis 13 , 2023
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) akademisyenleri tarafından hazırlanan ve YÖK’e gönderilen 21 projenin 18’i, Araştırma Odaklı İhtisaslaşma Programı (ADEP) çerçevesinde kabul edildi. Projelerin toplam değeri yaklaşık 6,5 milyon TL’ye ulaştı.Araştırma Odaklı İhtisaslaşma Programına dahil olan devlet üniversitelerine YÖK tarafından 2023 yılı içinde tahsis edilen bütçe çerçevesinde başvuruları alınan ADEP Projelerinin değerlendirme süreci […]

Takip Edilenler