BBP Osmangazi ve Orhangazi huzurunda seçim startını verdi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa, seçim startını geleneksel olarak Tophane’de bulunan Osmangazi ve Orhangazi türbelerinde dua ederek verdi. 20 milletvekili adayı buradan Kapalı Çarşı’ya kadar yürüyerek esnaf ziyareti yaptı.

14 Mayıs’ta gerçekleşecek Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’ne sayılı günler kala siyasi partiler seçim çalışmalarına hız vermeye başladı. BBP Bursa İl Başkanlığı’nın her seçim öncesi geleneksel hale getirdiği seçim startı, bugün yine tekrarlandı. Genel Başkan Yardımcısı Bursa Milletvekili Adayı Ekrem Alfatlı’nın aralarında bulunduğu adaylar Osmanlı’nın kurucusu Osmangazi ve Bursa’nın Fatih’i Orhangazi’nin huzurunda İl Başkanı Haldun Filizli ve teşkilatın katılımıyla dua ederek Kapalı Çarşı’ya yürüdü. Akabinde esnaf ziyareti gerçekleştiren BBP’liler böylece seçim sathı mahalline resmen girmiş oldu.

Ekrem Alfatlı, “Bugün resmi olarak Büyük Birlik Partisi milletvekili adaylarının hem tanıtımı hem da alanda çalışmaya başlamaları üzerine bir araya geldik. Tophane’de Osmangazi ve Orhangazi türbelerinde yapılan etkinliklerle, 600 yıllık Osmanlı İmparatorluğu’nu kuran ecdadlarımızın türbelerini gezeceğiz. Vatanımızın birlik ve beraberliğinin ayrıca geçmişimizi ve dünümüzü bir arada yad etmek suretiyle seçim startına başlıyoruz. Öncelikle Bursa’nın sorunlarını, sonra ülkemizin ve sonrasında Türk ve İslam coğrafyasının tüm mazlum devletlerinin sorunlarını çözmek adına yola çıkıyoruz. Tam bağımsız bir ülke isteyen Anadolu insanının başı dik bir şekilde güçlü olarak temsil edileceğine inanıyoruz”diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bursa Hayvanat Bahçesi Bayrama hazır

Sal Nis 18 , 2023
Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm ziyaretçiler için ücretsiz olacak. Gün boyu lemur, babun, zürafa, ak pelikan, Afrika pengueni, kuzu, tavşan besleme etkinlikleri ile çocuklar gönüllerince bir bayram geçirecek.Bu yıl Ramazan Bayramı’nın son günü kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın […]

Takip Edilenler