Yıldırım’da Erguvan Bayramı coşkusu başlıyor

Bahar aylarını müjdeleyen, huzur ve kardeşliğin sembolü olarak kabul edilen 600 yıllık Erguvan Bayramı geleneği Bursa Yıldırım’da yeniden yaşatılmaya devam ediyor.

Bursa Yıldırım Belediyesi 600 yıllık Bursa geleneği olan baharın müjdecisi Erguvan Bayramı bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Yıldırım Belediyesi, 14’üncü yüzyıldan itibaren Osmanlı Sultanı Yıldırım Bayezid’in damadı Bursa erenlerinden Emir Sultan’ın her yıl erguvan açma mevsiminde Bursa’da, tüm ülke coğrafyasından gelen sevenleriyle buluşmasından dolayı yaptığı Erguvan Bayramı geleneğini ilçede yaşatıyor.


28 Nisan Cuma günü başlayacak ve 3 gün sürecek Erguvan Bayramı kutlamaları çerçevesinde akademisyenler Erguvan Sohbetleri ile katılımcıları bilgilendirecek olup şiirler ve konserler ile vatandaşlara unutamayacakları bir bayram yaşatacakken, günler öncesinden Emir Sultan Camiinde ‘Erguvan Bayramı’ yazılı mahya da görenlerin ilgisini çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gürsu'nun ilk kültür merkezi açıladı

Çar Nis 26 , 2023
Gürsu tarihinin ilk Kültür Merkezi olma özelliği taşıyan “Gürsu Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi” nin resmi açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Ülkemizin yerli ve milli otomobili Togg’un da damgasını vurduğu açılış töreni; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa […]

Takip Edilenler