Yahşibey Mahallesi’nde Büyük Birlik rüzgarı

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve 28.Dönem Bursa 1. Bölge Milletvekili Adayı Ekrem Alfatlı 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek seçimler için saha çalışmalarını aralıksız devam ediyor.

Seçim çalışmaları kapsamında Bursa’nın köklü ve tarihi mahallerinde Yahşibey Mahallesi’nde kurulan pazarı ve mahalle esnafını ziyaret eden Alfatlı ve arkadaşları pazarcı esnafından ve alışveriş yapan mahalle halkından büyük ilgi gördü.

Alfatlı’nın pazar alanında en büyük destekçisi de 7 yaşındaki torunu Nisa Nur Aydın oldu. Sempatik tavırları ile dedesinin broşürlerini dağıtan ve dedesine destek isteyen Büşranur’a vatandaşlar özel ilgi gösterdi.

Pazardan hem alışveriş yapan hem de sohbet eden Alfatlı önümüzdeki seçimlerin önemine değinerek “14 Mayıs tarihinde gerçekleşecek seçimler ülkemizin kader seçimidir. Milli birlik ve beraberliğimizin simgesi olan yerli ve milli sanayiye devam etmek istiyorsak Cumhur İttifakı’na oy vermeliyiz. Dik duran mazlumların sesi olmaya devam etmek istiyorsak İMF’ten borç almak istemiyorsak Cumhur İttifakı devam etmelidir. Biz milletimizin sağduyusuna güveniyoruz” dedi.

Vatandaşlardan barajla ilgili gelen bir soru üzerine de kısa bir açıklama yapan Alfatlı şunları konuştu. “ Büyük Birlik Partisi 30 yıllık siyasi yaşantısında ilk defa baraj derdi olmadan seçime girecek. Geçmişte bizler vatandaşın kalbindeydik fakat oylar heba olacak diye vatandaşımız baraj korkusundan dolayı oylarını bir başka partiye veriyordu. Şimdi yeni seçim kanunu ile İttifakın oyu yüzde 7’yi geçtiği zaman o ittifak içindeki partilerin tamamı barajı geçmiş sayılıyor. Bundan dolayı partimizin bu seçimlerde barajla ilgili sorun yok” dedi.

Yahşibey Mahallesi’ndeki saha çalışmasına Ekrem Alfatlı’nın torunu Büşranur Aydın’ın yanısıra  Büyük Birlik Partisi Bursa Milletvekili adayları  İsmail Demir, Kemal Akyıldız,  Kadriye Öz, Hasan Uslu, Ozan Aydın da eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Karacabey yeni yatırımlarla gelişiyor

Per Nis 27 , 2023
Karacabey’de, Yeni Mahalle ve Gazi Mahallelerinin birleştiği noktada kültür merkezi ve düğün salonu için inşaat çalışmaları sürüyor.Yaklaşık 15 milyon liraya inşa edilecek yatırım ile bölgenin önemli bir ihtiyacı daha çözüme kavuşmuş olacak. Üç koldan yatırım seferberliği Çalışmaların gerçekleştirileceği bölgeye giden Belediye Başkanı Ali Özkan, burada yaptığı açıklamada, “Güzellikler şehri Karacabey’imizde […]

Takip Edilenler