Alfatlı’dan 1 Mayıs Mesajı

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa 1.Bölge 1.Sıra Milletvekili Adayı Ekrem Alfatlı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Alfatlı, yayımladığı mesajında, insanlığın üç yıla yakın bir süredir pandemi kaynaklı ekonomik sorunlarla mücadele ettiğini söyledi. 

Yaşanan olumsuz şartlarda da en fazla çalışanların ve dezavantajlı kesimlerin etkilendiğine şahit olduklarını belirten Alfatlı, Türkiye’de 1 Mayıs’ın uzun yıllar uç ideolojik grupların istismar sahasına dönüştürüldüğünü söyleyerek, şunları ifade etti.

“  Bizler Peygamberimiz Hz Muhammed SAV İşçinin emeğini alın teri kurumadan verin diyen bir dinin mensubuyuz. Çalışanlarımızın hakları ve problemleriyle ilgili meseleleri, hep birlikte, ülke ekonomisiyle bütün olarak, konuyu başta siyasi anlaşmazlıklar olmak üzere tüm ihtilafların dışında ve üzerinde tutarak değerlendirmeli, çözümler üretmeliyiz.

Tüm emekçilerimiz, daha iyi şartlarda, daha iyi ücretlerle ve daha iyi sosyal haklarla çalışmayı hak ediyorlar. Bu hepimizin görevi. Bunu sağlamak ise ilk olarak ekonomimizin milli ve yerli olarak her alanda ve bütün olarak büyümesi ve gelişmesi ile mümkün olacaktır.

 

Yaşadığımız her türlü zorluk ve felaketlerde yaşadığımız zorluklar karşısında birlik ve dayanışma içinde olmak mecburiyetindeyiz. Başta tüm emekçilerimiz olmak üzere, bu vesile ile tüm halkımızın Emek ve Dayanışma Günleri 1 Mayıs’ın, tüm çalışanlarımızın ,işverenlerimizin  ve milletimizin birlik ve beraberlik içinde kutlayacağı ,gelirin adaletli paylaşılacağı günlerin olması ve temennisi ile tüm çalışanların gününü kutluyorum .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

POMEM'de kontenjan arttırıldı! 10 bin 600 öğrenci alınacak

Pts May 1 , 2023
Resmi Gazete’de yayınlandı! Polis Meslek Eğitim Merkezleri’ne giriş için belirlenen kontenjan artırıldı. 8 bin 480 lisans, 2 bin 120 önlisans olmak üzere toplam 10 bin 600 öğrenci alınacak. POMEM‘e 8 bin lisans, 2 bin önlisans olmak üzere toplam 10 bin öğrenci alımına ilişkin ilan Resmi Gazete‘de yayınlandı.   10 bin 600 öğrenci alınacak […]

Takip Edilenler