Bursa Şehir Hastanesi’nde ‘8 Mayıs Dünya Talasemi Günü’ etkinliği düzenlendi

Bursa Şehir Hastanesi’nde ‘8 Mayıs Dünya Talasemi Günü’ etkinliği düzenlendiİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, artık ehliyetlerin de çipli şekilde olacağını belirterek, “İsteyen ehliyetini kimliğe, isteyen kimliğini ehliyete yükleyebilecek” dedi

İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul milletvekili adayı Süleyman Soylu, Fatih’te bir alışveriş merkezinde bulunan nüfusmatiğin açılışında vatandaşlarla bir araya geldi.

Soylu, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün çok başarılı projelerin altına imza atığını ifade ederek, “Nüfusta devrim işler yaptık. Eskiden pasaportu, sürücü belgesini, emniyet verirdi, nüfusa aldık. Dünyada çip krizi, pasaport krizi yaşanmasına rağmen biz bugün pasaport müracaatının ertesi günü pasaportu adresine verebilme kabiliyetine geldik. Yerli ve milli pasaportumuzu ürettik. Bu yıl, ehliyet ve kimlikte bir sürpriz yapıyoruz. Ehliyetimizi çipli yapıyoruz. Çipli şekilde yaptığımız ehliyetimizin şöyle bir özelliği olacak. Ehliyetimizi kimliğimize, kimliğimizi de ehliyetimize yükleyebileceğiz ” diye konuştu.

Bakan Soylu, nüfusmatiklerin hızlı elektronik imza yükleme aracı olduğunu, bu araçları havalimanları ve alışveriş merkezlerine koyacaklarını aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Alfatlı'dan KAİSAD'a ve Kars SELİMDER'e ziyaret...

Per May 11 , 2023
Hafta sonu gerçekleşecek genel seçimlere sayılı saatler kala Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa 1.bölge.1Sıra Milletvekili adayı Ekrem Alfatlı çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Seçim ziyaretleri kapsamında Bursa’da sivil toplum örgütleri ve iş insanları ile buluşan Alfatlı ve Büyük Birlik Partisi heyeti Kars Selim Derneği ile  Kars-Ardahan-Iğdır-  İş Adamları […]

Takip Edilenler